Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos apeliacinis teismas: M. Mažeika lieka nuteistas už nužudymą

Lietuvos apeliacinis teismas: M. Mažeika lieka nuteistas už nužudymą
2021-01-07

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Kauno apygardos teismo 2019 m. rugpjūčio 5 d. nuosprendžiu Mindaugas Mažeika pripažintas kaltu tyčia nužudęs žmogų, sudeginęs automobilį ir taip visuotinai pavojingu būdu sunaikinęs svetimą turtą, taip pat davęs kyšį policijos pareigūnui. Minėtu nuosprendžiu nuteistajam buvo paskirta subendrinta dvylikos metų laisvės atėmimo bausmė.

Nuteistasis ir jo gynėjas apeliaciniu skundu prašė nuteistąjį išteisinti dėl nužudymo ir svetimo turto sunaikinimo, motyvuodami tuo, kad M. Mažeika šių nusikaltimų nepadarė, o nuosprendis buvo pagrįstas ne įrodymais, bet prielaidomis. Nuteistasis sutiko su jo nuteisimu dėl kyšio davimo policijos pareigūnui, bet prašė skirti švelnesnę bausmę, lygią laikotarpiui, kurį jis praleido suimtas, ir laikyti jį atlikusiu bausmę.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, įvertinusi įrodymų visumą, nusprendė, kad būtent M. Mažeika 2016 m. Kaune, būdamas apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų ir alkoholio, tyčia du kartus šovė I. L. į galvą, padarydamas jam sužalojimus, nuo kurių nukentėjusysis mirė, todėl ši nuosprendžio dalis palikta nepakeista.

Dėl automobilio padegimo Lietuvos apeliacinis teismas M. Mažeiką išteisino, konstatavęs, kad byloje nėra įrodyta, jog būtent M. Mažeika padarė šią nusikalstamą veiką. Kaltinimų pareiškimo metu prokuratūra teigė, kad M. Mažeika automobilį padegė, naikindamas nužudymo pėdsakus, tačiau apeliaciniame procese ir prokuratūra sutiko su M. Mažeikos išteisinimu dėl šio kaltinimo.

„Byloje nėra duomenų, kad M. Mažeika būtų buvęs įvykio vietoje, pasirūpinęs automobilio padegimo priemonėmis. Kaltinamajame prokuratūros akte nenurodyta, iš kokių veiksmų būtų galima spręsti, kad M. Mažeika visuotinai pavojingu būdu sunaikino svetimą turtą. Tokių aplinkybių nenustatyta ir nagrinėjant bylą teisme“, – konstatuoja teisėjų kolegija.

Nors Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija M. Mažeiką dėl vienos nusikalstamos veikos išteisino, nuteistajam skirtas laisvės atėmimo bausmės dydis liko nepakitęs, nes bausmės buvo bendrinamos bausmių apėmimo būdu, t. y. griežčiausia (dvylikos metų laisvės atėmimo) bausme, skirta už nužudymą, apimant švelnesnes bausmes.

Kadangi likusi pirmosios instancijos teismo nuosprendžio dalis liko nepakeista, nuteistasis privalės atlyginti pirmosios instancijos teismo priteistus civilinius ieškinius nukentėjusiesiems: K. D. ir K. L. priteista po 20 000 Eur neturtinei žalai atlyginti, taip pat K. D. priteista beveik 1 300 Eur turtinei žalai atlyginti, daugiau kaip 1 000 Eur advokato išlaidoms padengti. Be to, nuteistasis nukentėjusiam K. L. iki pilnametystės jo išlaikymui privalės kas mėnesį mokėti po 175 Eur.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis įsigalioja jo priėmimo dieną ir per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.