Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos apeliaciniame teisme – Džinos Jasiūnienės paroda SPALVŲ MAGIJA

Lietuvos apeliaciniame teisme – Džinos Jasiūnienės paroda SPALVŲ MAGIJA
2020-12-21

Džina Jasiūnienė

„Spalvų magija“ – taip dailininkė, tekstilininkė Džina Jasiūnienė pavadino savo parodą Lietuvos apeliaciniame teisme. Čia, tarp juodų mantijų, susikaupusių sielų, šimtmečio skliautų, arkų ir dar autentiškų baltų krosnių, pilkšvame dienų fone spalvos suspindi ypatingu ryškumu.

Džina Jasiūnienė (g. 1974 m.) yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Antakalnio galerijos įkūrėja ir vadovė. Menininkė yra įgijusi tekstilės studijų magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje, ten studijavo ir meno terapiją. Rengia autorines ir grupines parodas Lietuvoje ir užsienyje, veda edukacinius dailės užsiėmimus. 

SPALVŲ MAGIJA

Raštas – simbolių sistema, naudojama komunikacijai ir žodinei informacijai saugoti. Tačiau raštas taip pat yra ir seniausia dekoro priemonė. Ornamentas yra ne tik vienas iš pirminių elementų, kuriais žmogus išreiškia grožio pojūtį, pasaulio harmoniją, bet ir universali kalba, būdinga visoms tautoms. 

Džina Jasiūnienė ornamentą siekia individualizuoti, sukurti asmeninę ženklų kalbą. Raštą ji kuria ant jau ir taip raštuotų gamyklinių audinių, tarsi norėdama jį perrašyti iš naujo, suteikti jam kitą, asmeniškesnę, prasmę. Toks rašto perkūrimas autorei tolygus vertimui iš vienos kalbos į kitą, kai pergrupuojant tuos pačius simbolius sukuriami kitą reikšmę turintys naujažodžiai.

            Autorė apie savo kūrybą

„Jeigu reikėtų savo kūrybą apibūdinti vienu sakiniu, sakyčiau, kad tai savotiška tekstilės ir tapybos jungtis. Nors esu baigusi būtent tekstilės studijas, tapyba yra ta sritis, kuri visada mane ypač traukia. O kaip tekstilininkė be galo žaviuosi įvairių pasaulio tautų etnografiniu palikimu, rankų darbo audiniais, kilimais, siuvinėjimais. Aistringai kolekcionuoju knygas apie pasaulio tekstilę ir, kaskart jas atsivertusi, pajuntu įkvėpimą sukurti ką nors nauja. Tapybai naudoju namų apyvokos reikmėms skirtus raštuotus audinius, kurie užtempti ant porėmio visiškai praranda pirminę buitinę paskirtį ir tampa savarankiškais meno kūriniais. Kitaip nei tapyba ant lygaus audinio, pvz., šilko ar drobės, ornamentuoto audinio panaudojimas suteikia papildomų galimybių. Viena pagrindinių mano meninės raiškos priemonių ir yra ornamentas. Būtent keičiant ornamentą ir jį transformuojant pasitelkus spalvas, sukuriamas daugiasluoksniškumas, atveriantis papildomų prasmių. Kurdama šiuos sluoksniuotus ornamentus naudoju įvairių pasaulio tautų etnografinius motyvus ir nebūtinai tiesiogiai – tai gali būti tik užuominos subtiliais formos pokyčiais ar spalvos potėpiais. Taip juos siedama, derindama ir maišydama, kuriu taikų skirtingų pasaulio kultūrų dialogą, ieškau universalios meno kalbos, suprantamos tiek rytiečiams, tiek vakariečiams.“

Džinos Jasiūnienės paroda „Spalvų magija“ grožėsimės iki 2021 m. vasario pradžios.