Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Bylą, kurioje kaltinamas buvęs teisėjas, nagrinės Šiaulių apygardos teismas

Bylą, kurioje kaltinamas buvęs teisėjas, nagrinės Šiaulių apygardos teismas
2020-11-09

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą su prašymu išspręsti baudžiamosios bylos, kurioje buvęs teisėjas Valdimaras Bavėjanas kaltinamas prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba, nesant kyšininkavimo požymių, teismingumo klausimą. Prokuratūra nurodė, kad ši baudžiamoji byla teisminga Vilniaus apygardos teismui, tačiau esant tam tikroms aplinkybėms ją tikslinga perduoti kitam apygardos teismui.

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko sprendimu, siekiant pašalinti bet kokias abejones dėl bylą nagrinėsiančio teismo nepriklausomumo ir nešališkumo bei siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 229 straipsnyje nustatyta, kad klausimą dėl bylos perdavimo iš vieno apygardos teismo kitam apygardos teismui išsprendžia Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas ar šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas. Baudžiamoji byla gali būti perduota iš teismo, kuriam ji teisminga, kitam teismui siekiant užtikrinti svarbius valstybės saugumo, viešosios tvarkos ar teisingumo interesus.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.